KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13658778
nr 1365 8778
Laila Prytz
(f. 1907), Sverige
Oljemålning, Benidorm. Signerad, daterad 1960. Olja på pannå, 38x46 cm
Kondition: missfärgningar
Laila Prytz, svensk målare född i Gällivare 1907.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 december 2020
kl 18:19:50
7/12 18:08:24